AKP’li Arınç, MHP’li adayın desteklenmesini eleştirdi, Erdoğan tepki gösterdi: Manisa’da ne yapacaktık?

MKYK üyesi, AKP milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın oğlu Mücahit Arınç’ın da yerel seçimlerdeki işbirliği kapsamında AKP’nin MHP’nin adayı Cengiz Ergün’ü desteklediği Manisa ile ilgili “Manisa’da yanlış yaptık” değerlendirmesini yaptığı, Erdoğan’ın ise Arınç’a tepki göstererek “Manisa’da ne yapacaktık? MHP’li belediye” çıkışını yaptığı kaydedildi.

‘SAÇMA FİKİR’ ÇIKIŞI

Toplantıda ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kurduğu kent lokantalarına ilişkin “İmamoğlu kent lokantalarını anlattı, buradan oy aldı. Biz ise hizmetlerimizi anlatmada yetersiz kaldık” eleştirisine “Kent lokantasının neyi var? Kent lokantasıyla bu seçimi aldıysa yazıklar olsun” yanıtını verdiği de belirtildi. Bunun üzerine de AKP Genel Başkanvekili Efkan Ala’nın, MKYK üyesinin ifadelerini de eleştirerek, “Kent lokantası fikri saçma” çıkışını yaptığı ileri sürüldü.

MİLYONLAR KARNINI DOYURUYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, artan enflasyon ve hayat pahalılığına karşı “Hiçbir çocuğumuz okula aç gitmesin” sloganıyla özellikle öğrencilere yönelik ucuz ve hijyenik yemek projesi olan Kent Lokantalarını 2022’de hayata geçirdi. Proje kapsamında 14 farklı lokantada yurttaşlar dört çeşit yemeği 40 TL karşılığında yiyebiliyor.

Yerel seçim yenilgisi sonrası AKP toplantılarında tartışma konusu olan Kent Lokantalarında kuyruklar erken saatlerde başlıyor. 2022’nin haziran ayından 2023 sonuna kadar hizmetten faydalananların sayısı ise 1 milyon 820 bin kişi olarak hesaplandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir