Xiaomi hibrit SU7 modelini geliştiriyor olabilir

Xiaomi Motors, ilk elektrikli araç modeli ile büyük bir başarı yakaladı. Şirket, Haziran ayında neredeyse 10,000 araç teslim ederek sektörde dikkat çekici bir performans sergiledi. Ayrıca, Xiaomi’nin 100,000’den fazla kilitli sipariş aldığı bildiriliyor. Bu başarıyı takiben, Xiaomi’nin yeni bir model üzerinde çalıştığı ortaya çıktı; bu modelin Xiaomi SU7’nin hibrit versiyonu olabileceği düşünülüyor.

Xiaomi’nin ilk hibrit aracını geliştirdiğine dair bazı bilgiler sızdırıldı. Şirket, bu proje için mühendis alımı yapmaya başladı ve iş ilanlarında “araç termal yönetim teknolojisi yol haritası planlaması ve program formülasyonu” gibi görev tanımlarına yer verildi. Bu pozisyonlar için başvuru sahiplerinin otomotiv sektöründe 15 yıldan fazla deneyime, termal yönetim entegrasyonunda 10 yıl tecrübeye ve iki hibrit veya genişletilmiş menzilli aracın geliştirilmesinden sorumlu olmaları gerekiyor.

Şu anda hibrit araç geliştirme süreciyle ilgili daha fazla detay bulunmuyor. Xiaomi Başkanı Lei Jun, bir Douyin canlı yayınında yeni araçla ilgili soruları yanıtsız bırakmıştı. Ancak, Xiaomi’nin ikinci aracının bir SUV modeli olacağı ve bu yılın sonunda tanıtılıp, 2025 yılında satışa sunulacağına dair söylentiler var.

Buna ek olarak, şirketin daha uygun fiyatlı bir model üzerinde çalıştığı ve bu modelin yaklaşık 20,000 dolar civarında bir fiyatla 2026 yılında piyasaya sürülebileceği konuşuluyor. Xiaomi’nin otomotiv sektöründeki bu hızlı ilerleyişi, gelecekte hibrit ve elektrikli araç pazarında önemli bir oyuncu olacağının sinyallerini veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir