Emirates, Türkiye’deki turizmi desteklemek için Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile iş birliği anlaşması imzaladı

Türkiye’nin yeni ve mevcut kaynak pazarlardaki turistik cazibesini daha da güçlendirmeyi hedefleyen bu anlaşma, Emirates’in Avrupa Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Thierry Aucoc ve TGA Genel Müdürü İsmail Bütün tarafından imzalandı. Yapılan imza töreninde Emirates Bilet Satışı ve Ülke Yönetiminden Sorumlu İdari Başkan Yardımcısı Nabil Sultan da yer aldı.

Yeni anlaşma çerçevesinde Emirates ve TGA, Türkiye’ye yönelik turizmi teşvik etmek ve havayolunun 140’tan fazla seyahat noktasından oluşan global uçuş ağındaki önemli pazarlardan gelen yolcu trafiğini arttırmak için el ele verecek. Bu kapsamda Türkiye’ye tanıtım gezileri düzenleme fırsatlarını araştıracak olan Emirates, ayrıca Türkiye’nin benzersizliğini vurgulayan ve görünürlüğünü artıran ortak pazarlama ve tanıtım kampanyaları gerçekleştirmek için TGA ile iş birliği yapacak.

Thierry Aucoc konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’ye gelen ziyaretçi trafiğini artırmak için Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Geniş uçuş ağımız ve güçlü global ortaklıklara sahip geçmişimiz sayesinde, pazarın turizm hedeflerini ve hava bağlantısı ihtiyaçlarını desteklemek için elverişli bir konumdayız. Türkiye, zengin kültürel tarihi, dünyaca ünlü miras alanları ve muhteşem gastronomik olanakları sayesinde uçuş ağımızın en popüler seyahat noktaları arasında yer alıyor. Ortak çabalarımızın daha fazla seyahatsevere Türkiye’yi ziyaret etme ve birçok ilgi çekici bölgeyi keşfetme konusunda ilham vereceğinden eminiz.”

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Genel Müdürü İsmail Bütün ise şunları söyledi: “Türkiye, 2023 yılında bir önceki yıla göre yüzde 10 artışla 56,7 milyon ziyaretçi ağırladı. 2023 yılı sektörümüz açısından bugüne kadarki en iyi yıldı. İstanbul, 17,4 milyon yabancı ziyaretçiyle dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri oldu. Büyümenin devam ettiği 2024’ün ilk çeyreğinde 9 milyondan fazla ziyaretçi çektik. Böylece Ocak’tan Mart’a kadar gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre %16,7 arttı. Emirates ve TGA arasındaki yeni ortaklık, gelişen turizm sektörünü daha da destekleyecek ve ileriye dönük yeni büyüme fırsatları yaratacak.”

Emirates şu anda Airbus A380 ve Boeing 777 yolcu uçaklarıyla İstanbul’a haftalık 21 uçuş gerçekleştiriyor. Havayolu ayrıca, flydubai ile yaptığı ortak uçuş anlaşması aracılığıyla yolculara Dubai ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında günde iki uçuş olanağı sunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir